Kdy postačí voděodolné a kdy si raději pořídit vodotěsné hodinky

Většina mužů své hodinky nosí stále, bez ohledu na aktivitu, kterou právě vykonávají. Proto raději volí hodinky, které s nimi budou moci absolvovat i některé náročné druhy sportů. Dobrou zprávou je, že si mohou vybrat hodinky, se kterými se mohou vydat například na hloubkové potápění.

černé hodinky
 
Zatímco ženám slouží většinou náramkové hodinky i jako šperk, pro muže jsou nedílnou součástí jejich osobnosti. Tento rozdíl se dá rozpoznat především při sportovních aktivitách. Zatímco ženy hodinky odkládají, muži si je nechávají na ruce. Proto se právě muži při výběru hodinek zaměřují také na další funkce a vlastnosti. Jednou z nejdůležitějších vlastností, které by tedy měly pánské hodinky splňovat, je vodotěsnost. Nebo voděodolnost? Jaký je mezi těmito dvěma pojmy vlastně rozdíl? A není to v podstatě to samé? V žádném případě.

Zjistěte si, co vaše hodinky snesou

Mezi voděodolnými a vodotěsnými hodinkami je velký rozdíl. Vodotěsnost se udává v barech, atmosférách a metrech. Jedná se o tlak vodního sloupce, který působí na hodinky, aniž by do nich natekla voda. Vodotěsné hodinky můžete vystavit přímému působení vody, ale voděodolné hodinky bez úhony přečkají například déšť. Pokud tedy počítáte s tím, že s vámi vaše hodinky budou absolvovat veškeré aktivity, pak volte každopádně vodotěsné. Ale pozor. I tady je zapotřebí vědět, co vše si budete moci s hodinkami dovolit. Budete se moci například s hodinkami potápět? Nebo přečkají pouze krátkou koupel?

stříbrné hodinky

Vše najdete v tabulkách

K lepší orientační vám poslouží tabulky vodotěsnosti. Stupně vodotěsnosti jsou uvedené v jednotkách tlaku (ATM). Čím vyšší údaj, tím větší odolnost. Stupeň vodotěsnosti se pohybuje od jednoho ATM do jedenácti ATM. Přičemž hodinky označené prvním stupněm přečkají bez úhony stříkající vodu, déšť, sníh a sprchu. Jestliže chcete do svých společných aktivit zahrnout také potápění, šnorchlování, vysokorychlostní vodní sporty či potápění se s přístroji, pak sáhněte po hodinkách s 11 ATM. Pozor – některé hodinky bývají označené jako „Water Resistant“. Je zapotřebí si tento údaj neplést. Toto je označení, které upozorňuje na odolnost vůči vzdušné vlhkosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup